Põlvevalu

Põlvevalu on üks levinumaid valu liike. 80% üle 45-aastastest on tundnud põlvevalu, samas võib see ilmneda ka nooruses, eriti sportlastel. Related image

Põlve peamine üleanne on jala painutamine ja sirutamine, kandes keha raskust koos puusade ja pahkluuga. Liikumiseks ja keha toetamiseks toetub põlv mitmetele struktuuridele, luudele, kõõlustele, kõhredele.
Põlvevalu põhjusteks võivad olla trauma, vigastus, artriit, põlveliigese kõõlusepõletik, osteoporoos, reumatoidartriit, podagra jne.
Enamjaolt on põlvevalu seotud ülekoormuse, trauma või osteoartriidiga.

Ülekoormuse all võivad kannatada luustik ja kõhred. Ülekoormus võib põhjustada põletikku kõõlustes ja nende kinnituskohtades.

Põlve otsene trauma võib kahjustada ükskõik, millist konstruktsioonielementi, põhjustades ühe või mitme kõõluse, sideme või hoopis meniski vigastusi.

Osteoartriit ehk liigesekõhre kulumine on liigesepõletiku kõige levinum vorm, mis mõjutab peamiselt keha raskust kandvaid liigeseid. Valu on tunda koormuse ajal või selle järgselt. Esineb enamasti vanemaealistel või ülekaalulistel.

Sümptomid, mis võivad kaasneda põlvevaluga: turse ja jäikus, nõrkus või ebastabiilsus, “helid” põlve painutamisel.

Põlvevalu ravi oleneb põlvevalu põhjustest. Üldjuhul on madala sagedusega laserravi efektiivne raviviis, mis aitab leevendada põletikku, valu ja turset.
B-Cure aitab Sind kodus!
Powermedic professionaalsed laserid aitavad Sind laserteraapia teenust pakkuvates kliinikutes ja kabinettides!